Bugetul Sănătăţii pentru 2012 se înscrie în aceiaşi parametri de prudenţă şi responsabilitate, ca şi bugetul general, şi va permite funcţionarea sistemului sanitar în condiţii relativ similare celui din 2011, fără reduceri de personal, a declarat ministrul Ritli.