Producătorul de cipuri Qualcomm a câştigat joi, în Germania un al doilea litigiu cu Apple, într-un conflict la nivel global referitor la dreptul asupra brevetelor, iar producătorul de iPhone-uri a anunţat că va retrage de pe piaţa germană unele modele mai vechi, transmite Reuters, potrivit News.ro.
Extern
Economie externă, politică şi cele mai noi şi importante informaţii despre ce se întâmplă în Europa, America, Asia şi pe toată planeta.