Divizia de gestionare globală a energiei (GEM) a grupului Engie a anunţat că intenţionează să se extindă prin înfiinţarea unei platforme de tranzacţionare a energiei şi a gazelor în Istanbul, transmite site-ul hurriyetdailynews.com.
Extern
Economie externă, politică şi cele mai noi şi importante informaţii despre ce se întâmplă în Europa, America, Asia şi pe toată planeta.