Noul Guvern ceh şi-a prezentat vineri programul politic în care se prevede că utilizarea cărbunelui în producţia de energie va înceta până în 2033, urmând ca în paralel să fie crescută ponderea energiei nucleare şi a surselor regenerabile, transmite AP, citată de Agerpres.
Extern
Economie externă, politică şi cele mai noi şi importante informaţii despre ce se întâmplă în Europa, America, Asia şi pe toată planeta.