Pe data de 4 februarie va avea loc prima şedinţă din 2019 a Comitetului Național pentru Supravegherea Macroprudențială. Nu va fi o şedinţă extraordinară în care să se dezbată doar OUG 114, după cum a cerut guvernatorul BNR, ci una ordinară, cea trimestrială, în care vor fi discutate şi alte aspecte care ţin de supravegherea macroprudenţială, după cum a cerut ministrul Finanţelor. Pe de altă parte senatori liberali spun că Finanţele caută o formă prin care să limiteze deprecierea leului.
News
Cele mai noi ştiri din economie, cele mai importante informaţii despre salarii, pensii, politică, administraţie, criza Coronavirus, vaccinuri şi alte noutăţi.