Noul mod de calcul al redevenţelor la gaze, care trebuie plătite statului român preponderent de Petrom şi Romgaz, duce la creşterea încasărilor la buget, fără ca legea redevenţelor să fi fost schimbată. Taxele plătite de cele două companii statului român cresc substanţial, fără ca producătorii de gaze să câştige bani în plus.
News
Cele mai noi ştiri din economie, cele mai importante informaţii despre salarii, pensii, politică, administraţie, criza Coronavirus, vaccinuri şi alte noutăţi.