Populaţia a consumat cu 9,2% mai puţină energie electrică, în primul trimestru din acest an comparativ cu perioada similară din 2017, respectiv 2,9 miliarde kWh, se arată într-un comunicat de presă al Institutului Naţional de Statistică (INS) remis, vineri, AGERPRES.
News
Cele mai noi ştiri din economie, cele mai importante informaţii despre salarii, pensii, politică, administraţie, criza Coronavirus, vaccinuri şi alte noutăţi.