Peste jumătate (54%) dintre companiile din România au direcţionat, în anul fiscal 2014, fonduri pe baza Legii sponsorizării către sectorul non-guvernamental, cel mai căutat domeniu fiind educaţia (26%), iar cel mai puţin prezent sectorul de Mediu (6%), arată concluziile studiului ‘Oamenii ajută compania’, întocmit de EY şi Asociaţia ViitorPlus, prezentat, marţi, într-o conferinţă de presă.
News
Cele mai noi ştiri din economie, cele mai importante informaţii despre salarii, pensii, politică, administraţie, criza Coronavirus, vaccinuri şi alte noutăţi.