România a intrat pe excedent comercial după primele opt luni din acest an, exporturile de produse agroalimentare totalizând 3,27 de miliarde de euro, un plus de 11,4% faţă de aceeaşi perioadă din 2013, a declarat miercuri, pentru Agerpres, vicepremierul Daniel Constantin, ministru al Agriculturii şi Dezvoltării Rurale.
News
Cele mai noi ştiri din economie, cele mai importante informaţii despre salarii, pensii, politică, administraţie, criza Coronavirus, vaccinuri şi alte noutăţi.