Exporturile româneşti vor depăşi, anul acesta, pragul de 50 de miliarde de euro, după ce, în 2013, au ajuns la 49 de miliarde de euro, cea mai mare valoare înregistrată vreodată în România, deşi statul face foarte puţin pentru exportatorii români, a declarat, miercuri, ministrul Economiei, Constantin Niţă, în cadrul unei conferinţe pe teme de fiscalitate, scrie Agerpres.
News
Cele mai noi ştiri din economie, cele mai importante informaţii despre salarii, pensii, politică, administraţie, criza Coronavirus, vaccinuri şi alte noutăţi.