În ciuda viscolului şi a frigului de afară, zeci de oameni continuă protestele în Piaţa Universităţii. Alte sute de români au ieşit în stradă în maim multe oraşe din ţară. Manifestanţii scandează împotriva lui Traian Băsescu, aceştia spunând că îşi doresc să-l vadă pe preşedinte căzut de la conducere, aşa cum a căzut Ceauşescu şi să demisioneze Guvernul.