Ministrul Sănătăţii, Eugen Nicolăescu, a anunţat, vineri, la Târgu Mureş, că va elabora, până în 15 septembrie, un act normativ care să modifice legislaţia referitoare la distribuirea cardurilor de sănătate de către medicii de familie, transmite corespondentul MEDIAFAX.