Preşedintele francez, Francois Hollande, a plecat vineri în jurul orei 8.00 (9.00, ora României) spre Statele Unite, unde urmează să participe vineri seara şi sâmbătă la summitul G8 de la Camp David, iar duminică şi luni la summitul NATO de la Chicago, a anunţat Palatul Elysee, citat de AFP.
Extern
Economie externă, politică şi cele mai noi şi importante informaţii despre ce se întâmplă în Europa, America, Asia şi pe toată planeta.