În primele zece luni ale anului, Primăria Municipiului Bucureşti a cheltuit, în total, 3,59 miliarde de lei, potrivit datelor publicate pe portalul de transparenţă bugetară al Ministerului de Finanţe. Datele arată că, cel puţin din punct de vedere al sumelor cheltuite, străzile sunt mai puţin importante decât cultura şi spectacolele.
News
Cele mai noi ştiri din economie, cele mai importante informaţii despre salarii, pensii, politică, administraţie, criza Coronavirus, vaccinuri şi alte noutăţi.