A crescut într-un orfelinat, trăieşte dintr-un salariu de nici 600 de lei, dar le-a dat o lecţie celor care au uitat ce înseamnă spirit civic. O tânără de 25 de ani, din Craiova, angajată a firmei de salubritate, a găsit un telefon mobil în timp ce dădea zăpada cu lopata. L-a dus la poliţie, aşa cum a mai procedat o dată, în luna octombrie, când a găsit un portofel în care se afla o sumă mai mare decât salariul ei.