Primăria Mangalia intenţionează să adopte în data de 21 decembrie majorarea impozitului pe clădiri la 1,95% din valoarea imobilului, la nivelul maxim admis prin Codul Fiscal, măsura urmând să scumpească de anul viitor vacanţele în sudul litoralului, susţin reprezentanţii Federaţiei Patronatelor din Turismul Românesc, potrivit Agerpres.
News
Cele mai noi ştiri din economie, cele mai importante informaţii despre salarii, pensii, politică, administraţie, criza Coronavirus, vaccinuri şi alte noutăţi.