Dan Diaconescu a comentat la România TV amenda pe care a primit-o joi de la CNA şi difuzarea filmuleţului în care fostul premier era surprins gol în timp ce se schimba în vestiarul unei săli de sport din Capitală. Preşedintele Partidului Poporului consideră că filmarea ar fi trebuit difuzată în timp ce acesta mai era în funcţie. OTV a fost amendată cu 200.000 de lei pentru că a dat pe post imaginile respective.