Piaţa energetică din Polonia este lăsată la mâna speculatorilor după ce intervenţiile repetate ale Guvernului i-au descurajat pe investitorii pe termen lung, a declarat preşedintele Autorităţii naţionale de reglementare (URE), Maciej Bando, care a apreciat situaţia actuală ca fiind una „tragică”, transmite Reuters.
News
Cele mai noi ştiri din economie, cele mai importante informaţii despre salarii, pensii, politică, administraţie, criza Coronavirus, vaccinuri şi alte noutăţi.