Hidroelectrica scoate mâine pe bursă 1,7 TWh la 220 de lei/MWh. Este exact pachetul care a fost scos la vânzare şi în urmă cu o săptămână dar care nu şi-a găsit, în cea mai mare parte, cumpărători. De această dată compania renunţă la clauza contractuală cu avans 50% din valoarea pachetului plătibili luna aceasta