O nouă lege cadru a sănătăţii va fi gata în luna iunie, iar din pachetul de bază nu va fi eliminat niciun serviciu medical de care beneficiază, în prezent, asiguraţii. Declaraţia a fost făcută, pentru România TV, de ministrul Sănătăţii Ritli Ladislau, după întâlnirea cu reprezentanţii FMI.